Dovolte mi, seznámit Vás s naší chovatelskou stanicí, která byla založena roku 1998 její název se odvíjí od první dogy Bára Hvězda Lipna. Bára byla mojí první a životní dogou i přesto, že jsem spolu prožili jen jeden rok. Naše cesty se spojily, když bylo Báře 6 let, toto setkání rozhodlo, že doga bude v mém srdci stále.

Pak přišla Bona Adarbac, zakladatelka chovatelské stanice, úžasná, jedinečná. Odhovala vrh A a B. Pokračovatelkou byla její dcera Baria Bářin sen, která odchovala vrh C a D. Obě moje holky se dožily 9 let ve výborné kondici a svá největší výstavní ocenění získala ve třídě veteránů. Baria(Bára) byla výborná v poslušnosti, stopách, velmi pracovitá, temperamentní, na závodech porážela pracovní plemena.

Z Barie mi doma učaroval její syn Claudio Bářin sen - pan pes s výbornou povahou, pracovitý, ochotný, stopař, obranář. Bohužel zranění kolene Claudiovi nedovolilo složení dalších zkoušek a i tak jich složil celkem 5. 

Ve vrhu D se neodchovala jediná fenka a tak bohužel skončila rodina založená Bonou Adarbac.

Nynějším zástupcem je krásná Allison von Zwiebelberg. Do chovu zařazuji jen zdravé jedince a i budoucí otce štěňat vybírám podle povahy a zdraví.